Koniec G Suite! Google łączy Gmail, Czat i Dokumenty w Workspace

Google poinformowało o zamianie pakietu biurowego G Suite na Google Workspace. Nowe rozwiązanie łączy w sobie Gmaila, Chat oraz dokumenty Google i ma jeszcze lepiej konkurować z pakietem Microsoft Office oraz Office 365.

Google dosyć niespodziewanie zaprezentowało wielki rebranding i przebudowę swojego pakietu aplikacji biurowych. Po zakończeniu transformacji doskonale znane narzędzia G Suite zadebiutują jako Google Workspace. Wraz z nową marką wyszukiwarkowy gigant obiecuje lepszą integracje poczty Gmai, pakietu biurowego Google Docs, Kalendarza oraz Google Meet. Dodatkowo mają pojawić się zupełnie nowe funkcje, które zapewnią lepszą integrację pomiędzy narzędziami.

Google Workspace

Google Workspace

Wraz ze zmianą G Suite na Google Workspace pojawia się także odświeżony cennik. Znajdziemy w nim nową pozycję Business Plus z większą ilością funkcji zarządzenia urządzeniami w organizacji.

Zobacz również:

  • Chrome - historia aktualizacji [22.09.2021]
  • Google integruje Kalendarz z Mapami. Sprawdź, co z tego wynika
  • Czat Google stanie się konkurencją dla Discorda

Pakiet Google Workspace pozwala na tworzenie nowego dokumentu opracowanego wraz z współpracownikami bezpośrednio w chacie bez potrzeby przechodzenia do nowej zakładki w Google Docs. W pakiecie biurowym pojawiła się możliwość uruchomienia chatu wideo w tym samym oknie, aby lepiej współpracować nad jednym dokumentem.

Nowy dokument bezpośrednio w Gmail

Nowy dokument bezpośrednio w Gmail

Google Workspace korzysta z doskonale znanego pomysłu na podzielenie aplikacji na niewielkie fragmenty, które mogą działać w połączeniu z innymi programami. Z metody tej korzysta również pakiet biurowy Google Office.

Google zapowiada, że wraz z Workspace kończy się era biura, jakią znamy.

Najnowsze rozwiązania biurowe mają ułatwić pracę zdalną, która zostałą wymuszona przez panującą obecnie sytuację epidemiologiczną. Jednym z pierwszych kroków byłą integracja poczty Gmail z Google Meet.

Workspace znacząco rozszerza możliwości, jakie znamy z G Suite. Przyzwyczajenie się do nich z pewnością potrwa sporo czasu, ale powinno wyjść na dobre wszystkim użytkownikom. W pakiecie Google Docs można otwierać podgląd innego dokumenty w jednej karcie przeglądarki.

Podgląd innego dokumentu w Google Docs

Podgląd innego dokumentu w Google Docs

Co ważne zmiany wprowadzone w Google Workspace pojawią się także dla indywidualnych użytkowników. Wdrożenie dla odbiorców biznesowych rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Kolejne funkcje pojawiać się będą w najbliższych miesiącach.

Pakiet biurowy Google Workspace podobnie, jak G Suite nadal skoncentrowany jest wokół pracy z przeglądarką.

Podkreśleniem wszystkich zmian jest nowe logo Gmaila oraz Kalendarza Google.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy A51.

Źródło: theverge.com