Koniec Guitar Hero

Activision postanowiło zakończyć serię Guitar Hero oraz DJ Hero. W ciągu kilku lat, gra sprzedała się w wielu egzemplarzach, a także doczekała się kilku kontynuacji i dodatków. Okazało się jednak, że tytułu ten nie jest już dość atrakcyjne dla graczy w dzisiejszych czasach.

Nie możemy sprawić, by te gry były dochodowe na obecnym rynku - powiedział wydawca. Przez pięć lat od pojawienia się tego tytułu przeżył on gigantyczny wzrost zainteresowania oraz dramatyczny jego spadek. Gracze stracili zainteresowanie w myśl znanego przysłowia: co za dużo to niezdrowo.

Activision zapowiedziało koniec serii Guitar Hero w środę. Studio ogłosiło także przerwanie prac nad True Crime: Hong Kong, dodatkiem do gry tworzonym przez deweloperów z United Front. Prezes Activision Publishing Eric Hirshberg powiedział dla Eurogamer.net, że po prostu nie zanosiło się na to, by gra miała być dostatecznie dobra.

Zobacz również:

  • Poczuj się gwiazdą rocka z Unplugged
  • Call of Duty Warzone - 5 sezon. Czego możemy się spodziewać

Wracając do Guitar Hero, gra doczekała się wielu dodatków i kontynuacji, które pojawiły się pomiędzy jej ukazaniem się w listopadzie 2005 roku a październikiem 2010, kiedy to na rynek weszła ostatnia część serii - Warriors of Rock. Miała również sporo naśladowców, a jej największym konkurentem był Rock Band od Electronic Arts.

Rock Band ma więc szanse przejęcia części pozostałych fanów Guitar Hero. Możliwe jednak, że cała idea gier tego typu już powoli odchodzi w niepamięć, a przynajmniej w tej formie. Activision tymczasem skupi się na serii Call of Duty oraz nowych grach od Blizzard i Bungie.