Koniec HD DVD nie zaszkodzi Xboksowi 360

Microsoft nie obawia się, że zakończenie rozwijania standardu HD DVD zaszkodzi konsoli Xbox360 - czytamy w wydanym wczoraj przez firmę oświadczeniu. Koncern po raz kolejny zdementował też plotki, sugerujące, że wkrótce w jego ofercie pojawi się zewnętrzny napęd Blu-ray przeznaczony dla konsoli.

"Nie sądzimy, by decyzja władz Toshiby [o zakończeniu produkcji urządzeń obsługujących HD DVD - red.] miała jakikolwiek wpływ na pozycję Xboksa 360 na rynku. Głównym atutem tego urządzenia są gry, a nie filmy" - tłumaczą przedstawiciele Microsoftu. Z oświadczenia dowiadujemy się także, że koncern nie zamierza wprowadzić na rynek czytnika Blu-ray współpracującego z konsolą (nie wiadomo na razie, jak długo Microsoft zamierza oferować dostępny obecnie w sprzedaży czytnik HD DVD).

Warto wspomnieć, że czytnik HD DVD służy głównie do odtwarzania filmów - zdecydowana większość gier na tę konsolę sprzedawana jest na płytach DVD. Zupełnie inaczej jest w przypadku Sony PlasyStation3 - tutaj wszystkie gry dostępne są na płytach Blu-ray (konsola wyposażona jest we wbudowany czytnik krążków tego formatu).