Koniec HD-DVD to kwestia miesięcy?

Tak przynajmniej twierdzi Peter Dille, wice-szef działu marketingu Sony. Uważa on, że format HD-DVD, usilnie lansowany przez Microsoft, już wkrótce skończy swój żywot. Rynek natomiast zawojuje Blu-Ray, na który patent ma Sony.

Dille twierdzi, że Xbox 360 nie jest wcale produktem, który będzie cieszył nabywcę przez lata. Zaznacza, że niektóre wersje nawet nie posiadają twardego dysku. Jego najważniejszym argumentem jest jednak sprawa formatu zapisu. Mianowicie Dille stwierdził, że HD-DVD wyjdzie z obiegu w przeciągu kilku miesięcy.

Peter Moore, szef zespołu Microsoft Interactive Entertainment Business, natychmiast odpowiedział na komentarz Dillego. Za oczywiste uznał, że Sony chce zdyskredytować swojego największego rywala. W ramach riposty postraszył Sony Unią Europejska. Stwierdził, że nie może się doczekać momentu, w którym UE przyjrzy się strategii marketingowej Sony co do Blu-Ray'a.

Walka jak widać trwa w najlepsze. Trzeba jednak przyznać, że z punktu widzenia potencjalnego nabywcy europejskiego, Sony ostatnio coraz częściej "podpada". Firma zapowiedziała ostatnio np. iż nie obniży ceny PlayStation 3 w Europie i nie wypuści na naszym kontynencie wersji z dyskiem 80GB.

Microsoft wręcz przeciwnie, zamiast ignorować Europę, zapowiada chociażby nową usługę - Xbox Live Video Marketplace. Przy takim rozwoju wydarzeń ciężko na razie przewidywać "przedawnienie" czegokolwiek związanego z konsolą giganta z Redmond. Zdecydowanie gorzej sprawa wygląda jeśli idzie o Sony...