Koniec "Intel Inside"

Nie ma chyba użytkownika komputera, który nie kojarzyłby charakterystycznego logo Intela z obniżoną literką "e" i napisu "intel inside" - jest on wszak obecny na rynku już od niemal piętnastu lat. Tymczasem, jak donosi m.in. serwis X86 Secrets, korporacja ma zamiar przemianować kilka linii procesorów i przy okazji odświeżyć swoje logo.

Według doniesień, zmienione logo pojawią się na rynku w 2006 roku. Przyglądając się im łatwo zauważyć, że im niżej dany procesor będzie stał w hierarchii, tym reprezentowany będzie przez jaśniejszy kolor. I tak Celeron M zostanie oznaczony naklejką jasnoniebieską, Pentium M - niebieską, a Xeon i Itanium - czarną.

Jedynym wyjątkiem jest platforma Centrino: zamiast tła (białego) zmienia się w niej barwa napisu "intel". Dla CPU jednordzeniowych będzie ona jasnoniebieska, dla dwurdzeniowych - niebieska (ang. royalblue). W tym drugim przypadku na naklejce pojawi się również napis "Duo". Wielu właścicieli portali wywnioskowało na tej podstawie, że nachodzący procesor Yonah (Jonasz) może być oznaczany jako "Core Solo" i "Core Duo".

Dodatkowe informacje i nowe logo: witryna X-bit Labs