Koniec Kerio Personal Firewall?

Firma Kerio Technologies zamierza zrezygnować z rozwijania i oferowania programu Kerio Personal Firewall (dostępnego dotąd w dwóch wersjach - darmowej i płatnej) - informuje serwis CNet.com. Popularna "osobista zapora ogniowa" zniknie z oferty firmy z końcem bieżącego roku.

Przedstawiciele Kerio Technologies tłumaczą, że do takiego kroku zmusiła ich ostra konkurencja na rynku oprogramowania zabezpieczającego. Szczególnie istotny był fakt, iż na rynku pojawia się coraz więcej programów-kombajnów, łączących funkcjonalność firewalla, programu antywirusowego, antyspyware'owego czy antyspamowego. Kerio Technologies nie miała w swojej ofercie ani "antywirusa" ani "antyszpiega" - szefowie firmy uznali więc, że samym firewallem nie będzie ona w stanie skutecznie konkurować np. z produktami Symanteca, Trend Micro czy ZoneLabs.

Dlatego też podjęto decyzję o zmodernizowaniu oferty - po usunięciu z niej KPF, producent skupi się na rozwijaniu serwerowych produktów z serii WinRoute Firewall (czyli rozbudowanych zapór ogniowych dla firm).

Wiadomo już, że Kerio Personal Firewall zniknie z rynku z końcem bieżącego roku. Później jeszcze przez rok producent będzie oferował pomoc techniczną użytkownikom tej aplikacji.


Zobacz również