Koniec PageMilla

PageMill - program, który zmienił oblicze Internetu umożliwiając tworzenie stron www bez konieczności znajmości HTML-u - nie będzie już ulepszany. Firma Adobe koncentruje się nad rozwojem aplikacji GoLive.

Brak kolejnych wersji programu oznacza w praktyce jego uśmiercenie. Kariera PageMilla była błyskotliwa, lecz jak się okazuje krótka. Jeszcze rok temu Adobe oświadczyła, że sprzedaż aplikacji w pierwszej połowie 1999 roku osiągnęła ponad milion kopii. Według portalu CNET.com zajmującego się zagadnieniami komputerowymi, PageMill był jednym z najważniejszych produktów ostatniej dekady, programem który zmienił świat Internetu.

Adobe zdecydowała się jednak na zakończenie prac nad rozwojem PageMilla i skupiła się na wprowadzaniu i ulepszaniu aplikacji GoLive - profesjonalnego zestawu do tworzenia zawartości sieciowej.

Najnowsza, piąta wersja aplikacji GoLive pojawi się na rynku już latem. W programie znajdziemy ponad 100 ulepszeń m.in.: możliwość interaktywnej edycji multimediów ,na żywo", kontroli kodu źródłowego strony, aplikacja będzie też lepiej współpracować z innymi produktami Adobe. Na amerykańskim rynku cena GoLive wyniesie około 300 dolarów.


Zobacz również