Koniec Windows? Czy Microsoft porzuci markę, na której zbudował swoją potęgę?

Czy Microsoft powinien porzucić markę Windows? Koncern z Redmond właśnie zaprezentował swoją wizję jednego, zunifikowanego systemu dla komputerów, telefonów, tabletów, telewizorów i konsol (Xbox) na Worldwide Partner Conference. Chodzą pogłoski, że w związku z tym Microsoft może zmienić też nazwę nowego systemu operacyjnego. Czy zbliża się koniec Windows?


Windows

Windows

Nie ma chyba lepszego momentu dla koncernu z Redmond, by porzucić Windows na korzyść nowej, świeżej nazwy systemu. Dlaczego? Oto powody.

Windows miał za dużo wpadek w historii

Windows Millenium to była porażka, Windows Vista to była klęska. Również Windows Phone 7 został chłodno przyjęty na rynku. Windows w przeszłości miał zbyt wiele wpadek, żeby odnieść sukces w przyszłości. Nowa nazwa zlikwidowałaby ten problem.

Windows nie ma fanów

Windows jest oczywiście od lat niekwestionowanym liderem wśród systemów operacyjnych, ale...nie ma lojalnych miłośników, tak jak to jest w przypadku Mac OS X i Linuksa. Najnowsze badania pokazują, że rynek Windows zaczyna się kurczyć, ponieważ tablety i smartfony odbierają użytkowników Windowsowi. Microsoft mógłby zrobić system, który jest przedmiotem pożądania, a nie tylko domyślnym systemem operacyjnym dla większości konsumentów.

Windows ma już swoje lata

Windows jest stary. Od wersji 1.01 do Windows 7 widzieliśmy już wszystko (a w 2012 roku ma jeszcze pojawić się Windows 8). Nazwa Windows powstała w 1983 roku. Był to system oparty na okienkach, a nie na konsoli tekstowej - stąd pochodzi nazwa Windows. Ale dzisiaj to naprawdę archaiczna funkcja, którą mają wszystkie systemy operacyjne. Jeżeli Microsoft zamierza połączyć systemy wszystkich urządzeń w jedno, nowa nazwa byłaby logicznym, rozwiązaniem.

Komentarz - Windows jest jak wino?

Z drugiej strony, może Windows jest jak wino - im starszy, tym lepszy? Zresztą która marka w świecie IT ma taką rozpoznawalność jak Windows? Osobiście nie wierzę jednak, że Microsoft zrezygnuje z marki Windows. Dopóki ten system będzie miał większość rynku, Windows nie zniknie.

Jaka nowa nazwa Windows?

A czy według Was Windows powinien nazywać się inaczej? A jeżeli tak, to czy macie może pomysł na nową nazwę systemu operacyjnego Microsoftu?