Koniec Windows? Czy Microsoft porzuci markę, na której zbudował swoją potęgę?

Czy Microsoft powinien porzucić markę Windows? Koncern z Redmond właśnie zaprezentował swoją wizję jednego, zunifikowanego systemu dla komputerów, telefonów, tabletów, telewizorów i konsol (Xbox) na Worldwide Partner Conference. Chodzą pogłoski, że w związku z tym Microsoft może zmienić też nazwę nowego systemu operacyjnego. Czy zbliża się koniec Windows?


Koniec Windows? Czy Microsoft porzuci markę, na której zbudował swoją potęgę?

Windows

Nie ma chyba lepszego momentu dla koncernu z Redmond, by porzucić Windows na korzyść nowej, świeżej nazwy systemu. Dlaczego? Oto powody.

Windows miał za dużo wpadek w historii

Windows Millenium to była porażka, Windows Vista to była klęska. Również Windows Phone 7 został chłodno przyjęty na rynku. Windows w przeszłości miał zbyt wiele wpadek, żeby odnieść sukces w przyszłości. Nowa nazwa zlikwidowałaby ten problem.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [31.08.2023]

Windows nie ma fanów

Windows jest oczywiście od lat niekwestionowanym liderem wśród systemów operacyjnych, ale...nie ma lojalnych miłośników, tak jak to jest w przypadku Mac OS X i Linuksa. Najnowsze badania pokazują, że rynek Windows zaczyna się kurczyć, ponieważ tablety i smartfony odbierają użytkowników Windowsowi. Microsoft mógłby zrobić system, który jest przedmiotem pożądania, a nie tylko domyślnym systemem operacyjnym dla większości konsumentów.

Windows ma już swoje lata

Windows jest stary. Od wersji 1.01 do Windows 7 widzieliśmy już wszystko (a w 2012 roku ma jeszcze pojawić się Windows 8). Nazwa Windows powstała w 1983 roku. Był to system oparty na okienkach, a nie na konsoli tekstowej - stąd pochodzi nazwa Windows. Ale dzisiaj to naprawdę archaiczna funkcja, którą mają wszystkie systemy operacyjne. Jeżeli Microsoft zamierza połączyć systemy wszystkich urządzeń w jedno, nowa nazwa byłaby logicznym, rozwiązaniem.

Komentarz - Windows jest jak wino?

Z drugiej strony, może Windows jest jak wino - im starszy, tym lepszy? Zresztą która marka w świecie IT ma taką rozpoznawalność jak Windows? Osobiście nie wierzę jednak, że Microsoft zrezygnuje z marki Windows. Dopóki ten system będzie miał większość rynku, Windows nie zniknie.

Jaka nowa nazwa Windows?

A czy według Was Windows powinien nazywać się inaczej? A jeżeli tak, to czy macie może pomysł na nową nazwę systemu operacyjnego Microsoftu?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: