Koniec aplikacji Uber na Apple Watch!

Od dziś nie zamówisz Ubera wprost ze swojego nadgarstka. Właśnie wyłączono aplikację Uber na zegarki Apple Watch.

Uber niespodziewanie całkowicie zakończył wsparcie dla swojej aplikacji mobilnej rozwijanej na zegarki Apple Watch.

Aplikacja Uber na Apple Watch
Źródło: uber.com

Aplikacja Uber na Apple Watch

Źródło: uber.com

O sprawie jako pierwszy poinformował poinformował portal MacRumors. Wielu użytkowników z całego świata raportuje, że aplikacja Uber na zegarkach Apple Watch przestała działać.

Zobacz również:

Po uruchomieniu programu wyświetla się komunikat informujący o braku kompatybilności. Dodatkowo program sugeruje użytkownikom otwarcie pełnej wersji aplikacji Uber na smartfonie iPhone.

Co ciekawe aplikacja Uber dla zegarków Apple Watch nadal dostępna jest w oficjalnym sklepie App Store. Uber nie poinformował oficjalnie o zmianach. Możliwe, że to chwilowo przerwa w działaniu, ale komunikat w programie sugeruje raczej zakończenie wsparcia dla aplikacji mobilnej na zegarki Apple.

Aplikacja Uber na Apple Watch to jeden z pierwszych programów napisanych dla smartwatchy Apple. Program pojawił się w App Store w 2015 roku.

Użytkownicy zegarków Apple Watch w przeszłości narzekali na sposób działania aplikacji Uber. Brakowało w niej kilku elementarnych funkcji takich jak kontakt z kierowcom lub podział rachunku za przejazd.

Co ciekawe Uber nie jest pierwszą firmą oferującą przewóz usług, która wycofała aplikację z zegarków Apple Watch. W 2018 roku z App Store znikł program Lyft.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: