Koniec archiwum podmienianych stron

Serwis Attrition.org, dokumentujący działania włamywaczy komputerowych, nie będzie już utrzymywał kopii stron WWW podmienianych przez hakerów.

Serwis Attrition.org, dokumentujący działania włamywaczy komputerowych, nie będzie już utrzymywał kopii stron WWW podmienianych przez hakerów. Serwis istniejący od 1995 r. jest poświęcony bezpieczeństwu w sieci oraz sposobom zabezpieczania przed atakami hakerów. Będzie on nadal działał, ale - jak stwierdzili jego założyciele- hobbystyczne mirrorowanie podmienionych stron wymagało bardzo dużego wysiłku, a nie było przez nikogo opłacane. Jak poinformowali autorzy serwisu, w ostatnim miesiącu odnotowywano po 100 zgłoszeń dziennie, czyli więcej niż w latach 1995-96 łącznie.

Złośliwi hakerzy często wykorzystywali braki w zabezpieczeniach serwerów webowych i zmieniali zawartość witryn wielkich firm, poważnych organizacji i sklepów internetowych. Administratorzy zwykle szybko usuwali podmienione strony, będące świadectwem ich niedbalstwa. Często po takim włamaniu jedynym śladem były kopie podmienionych stron gromadzone w serwisie Attrition.org.

Więcej informacji: www.attrition.org