Koniec darmowego ISP

Firma 1stUp, dostawca bezpłatnych usług internetowych dla klientów AltaVisty, kończy działalność.

Serwis AltaVista podał, że 10 grudnia 2000 r. będzie zmuszony do czasowego wstrzymania świadczonych w porozumieniu z firmą 1stUp usług darmowego dostępu do Internetu. Decyzję tę podjęto ze względu na fakt, że 1stUp kończy swoją działalność. Przedsiębiorstwo CMGI, które jest właścicielem AltaVista i 1stUp, przed dwoma tygodniami poinformowało, iż zamierza sprzedać dostawcę usług internetowych. Niestety, nie znaleziono chętnych i firma 1stUp zostanie za zamknięta.

Jeszcze we wrześniu AltaVista zmniejszyła zatrudnienie o 25%, a kolejne redukcje czekają należący do firmy ośrodek Shopping.com. Kierownictwo AltaVisty poinformowało, iż rezygnuje z planów tworzenia portalu. Firma miała się skupić na systemach wyszukiwawczych, od których rozpoczęła swą działalność.

Rzecznik firmy, Jim Shissler, powiedział, iż wydarzenia te nie są ze sobą powiązane. "Obecnie mamy 5 różnych lokalizacji w Kalifornii. Umieszczenie wszystkiego w jednym miejscu zredukuje koszty i pozwoli na łatwiejsze zarządzani" - stwierdził. Dodał, iż codziennie system wyszukiwawczy AltaVista otrzymuje 15 mln zapytań z całego świata i to właśnie wyszukiwaniem informacji firma będzie się zajmować w przyszłości.

Więcej informacji: www.altavista.com


Zobacz również