Koniec dominacji USA?

Do 2005 r. USA straci pozycję dominującą na rynku internetowym. Takie są wyniki ankiety przeprowadzonej przez firmę Euro RSCG w 19 krajach Europy.

Większość osób ankietowanych przez firmę Euro RSCG uważa, że w 2005 r. Stany Zjednoczone nie będą już krajem dominującym na rynku internetowym. W badaniu wzięło udział kilka tysięcy osób z branży IT z 19 krajów Europy.

Najwięcej - 37% ankietowanych uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat liderem na polu nowych technologii zostanie Azja Południowo-Wschodnia. 17% respondentów stwierdziło natomiast, że przodownictwo w tej dziedzinie obejmie Europa. Co czwarty ankietowany uważał, że Stany Zjednoczone utrzymają pozycję kraju, w którym Internet i nowe technologie rozwijają się najszybciej.

Według ankiety, połowa osób korzystających z Internetu w 2025 r. będzie łączyć się z siecią za pomocą urządzeń przenośnych (innych niż telefony). Ciekawie prezentują się też odpowiedzi na pytanie o najbardziej oczekiwaną technologię. Ankietowani najchętniej skorzystaliby z podróży w czasie i teleportacji.


Zobacz również