Koniec ery Androida? Google Nest Hub z systemem Fuchsia 1.0

Już kilka lat temu dowiedzieliśmy się, że Google pracuje nad nowym systemem operacyjnym o nazwie Fuchsia. Kolejne urządzenia działają w oparciu o ten OS i wydaje się, że gigant z Mountain View w końcu jest gotowy na wypuszczenie go na szerokie wody.

Fuchsia to system operacyjny tworzony przez Google, który nie jest oparty na Linuxie. Specjalnie na potrzeby tego projektu został stworzony nowy język programowania. Z upływem czasu pojawia się coraz więcej informacji na temat tego OS, a teraz dowiadujemy się, że kolejne urządzenie działa w oparciu o to oprogramowanie.

Google już wcześniej testowało system na kilku urządzeniach konsumenckich takich jak Google Pixelbook, Nest Hub i Nest Hub Max. Teraz Fuchsia poszła o krok dalej, ponieważ na liście Bluetooth SIG pojawiło się kolejne urządzenie działające w oparciu o ten OS. Mowa o Google Nest Hub. Należy jednak zaznaczyć, że chodzi o sprzęt z 2018 roku, a nie o Nest Hub drugiej generacji z tego roku.

Niestety, jeśli masz nadzieję, że będziesz mógł przetestować system na swoim urządzeniu, to jeszcze nie teraz. Sprzęty dostępne w punktach sprzedaży detalicznej są zabezpieczone przed instalacją nieautoryzowanego oprogramowania i działają w oparciu o system Cast.

Prawdopodobne wydaje się, że Google chce udostępnić Fuchsię dla szerszej grupy programistów i przetestować system na jak największej liczbie urządzeń konsumenckich. Na pewno minie jeszcze sporo czasu, aż Fuchsia będzie ogólnodostępna, jednak możemy powoli zastanawiać się czy nie jest to początek końca ery Androida.