Koniec filmu

Japoński koncern Fuji Film przygotowuje się do końca ery klasycznej fotografii.

Przedstawiciele największego japońskiego producenta filmów fotograficznych, koncernu Fuji Film, poinformowali o przygotowaniach do zmiany profilu firmy. Wiąże się to z rosnącą popularnością fotografii cyfrowej i, co za tym idzie, malejącym popytem na klasyczne akcesoria fotograficzne. Fuji nie zamierza jednak zmieniać branży - głównym celem firmy wciąż pozostanie to, co przez dziesiątki lat było istotą fotografii - utrwalanie obrazu na papierze.

"Zamierzamy zająć się produkcją sprzętu, umożliwiającego otrzymywanie wysokiej jakości wydruków" - powiedział przedstawiciel firmy Norihiko Kato. Ale to żadna nowość - już dziś 1/4 sprzedawanych w Japonii aparatów cyfrowych to produkty Fuji. Firma cały czas wprowadza do sprzedaży nowe produkty - w tym roku w sklepach pojawi się 10 nowych aparatów cyfrowych Fuji.

Oryginalnym pomysłem jest również udostępnienie swoim klientom możliwości drukowania zdjęć w firmowych sklepach Fuji (na razie jedynie w Japonii). Klient musi jedynie dostarczyć do sklepu nośnik z zapisanymi zdjęciami - wydruk kosztuje ok. 40 centów.


Zobacz również