Koniec kart graficznych Hercules

Smutna wiadomość dla miłośników wyjątkowo solidnych i zwykle bardzo udanych kart graficznych firmy Guillemot-Hercules. Koncern ten zdecydował się na zaprzestanie ich produkcji.

Hercules to marka kojarząca się z bardzo dobrymi jakościowo i niestandardowymi pod względem projektów, kartami graficznymi z procesorami ATI (ostatnimi czasy, bo przez wiele lat działalności Herculesy wyposażane były w układy graficzne wielu producentów).

Niestety okazuje się, że właśnie ta dbałość o wysoką jakość i dążenie do indywidualizmu zmusiły koncern do podjęcia decyzji o zaprzestaniu produkcji kart graficznych. Produkty te przynosiły wg. firmy niewielkie zyski, a z kolei nakłady ponoszone na ich zaprojektowanie i koszty produkcji były za wysokie. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że Samsung oraz ATI, które były producentami i dostawcami komponentów do kart Herculesa nie chciały pozwolić firmie na wytwarzanie niestandardowych, droższych modeli niż oferuje konkurencja.

Hercules ma się teraz skoncentrować na wytwarzaniu kart dźwiękowych, akcesoriach do gier Thrustmaster oraz urządzeniach do komunikacji bezprzewodowej.


Zobacz również