Koniec kłopotów z zarządzaniem łatkami Microsoftu?

Microsoft zamierza wyeliminować sześć własnych narzędzi do zarządzania łatkami, w celu usprawnienie procesu instalowania łatek.

Zarządzanie łatkami staje się coraz większym problemem dla użytkowników i to nie tylko z powodu wzrastającej liczby łatek, ale również z powodu liczby różnych narzędzi stosowanych do tego celu.

Microsoft dysponuje ośmioma technologiami instalowania łatek. Teraz firma zamierza do końca tego roku zredukować ten zestaw do dwóch - jedna technologia dla systemów operacyjnych i druga dla aplikacji.

Zobacz również:

  • Obi-Wan Kenobi - premiera, trailer, obsada. Co zobaczymy w serialu Disney+

Docelowo producent zamierza ograniczyć się do jednego narzędzia, wspólnego dla wszystkich platform operacyjnych i aplikacyjnych. Narzędzie takie ma pojawić się wraz z przyszłym systemem operacyjnym Longhorn, który spodziewany jest w 2005 r.

Zmniejszenie liczby narzędzi do zarządzania łatkami powinno zachęcić administratorów do częstszego łatania systemów operacyjnych i aplikacji – nadmiar narzędzi zniechęcał do wykonywania tych zadań z powodu znacznego stopnia skomplikowania procesu zarządzania łatkami.

Nad problemem poprawienia systemu zarządzania łatkami pracuje 30-osobowy zespół. Ma on opracować uzupełnienia i rozszerzenia do Software Update Services i Windows Update.