Koniec problemów z baterią! Flagowy Galaxy S21 Ultra z nowym OLEDem

Samsung Galaxy S21 Ultra ma sporą baterię o pojemności 5000 mAh. W połączeniu z zupełnie przeprojektowanym ekranem OLED zapewni ona bardzo dobre czasy pracy na baterii.

Jedną z największych wad Samsungów Galaxy S20 poza przegrzewającym się procesorem była niezbyt wydajna bateria. Koreańczycy zdecydowali się na implementację większych akumulatorów w tegorocznych modelach z rodziny Galaxy S21. Okazuje się jednak, że to nie koniec zmian. Najdroższy model - Galaxy S21 Ultra otrzymał zupełnie nowy typ wyświetlacza OLED, który charakteryzuje się jeszcze mniejszym zapotrzebowaniem na energię.

Wyświetlacz Samsunga Galaxy S21 Ultra z piórem S-Pen

Wyświetlacz Samsunga Galaxy S21 Ultra z piórem S-Pen

Firma Samsung zdecydowała się na wykorzystanie nowego materiału organicznego z poprawioną wydajnością świetlną. Ulepszony panel OLED dostępny jest jedynie w najdroższym modelu z rodziny Galaxy S21.

Samsung Display informuje, że dzięki zwiększonej wydajności świetlnej nowego materiału organicznego możliwy jest szybszy i łatwiejszy przepływ elektronów przez warstwy organiczne wyświetlacza. Umożliwia to efektywniejsze wykorzystanie energii oraz produkcję ekranów o wyższej jasności maksymalnej.

Według producenta nowy wyświetlacz zastosowany w Galaxy S21 Ultra zużywa nawet o 16 procent mniej energii od poprzednich paneli OLED produkowanych przez Samsunga. Dzięki nowemu wyświetlaczowi oraz baterii o pojemności 5000 mAh, Galaxy S21 Ultra ma działać na akumulatorze zauważalnie dłużej od Galaxy Note 20 Ultra oraz Galaxy S20 Ultra.

Pomimo większej energooszczędności panel z Galaxy S21 Ultra oferuje większą jasność, która może sięgać nawet do 1500 nitów.

Tak, jak już wspominaliśmy tańsze modele z rodziny Galaxy S21 nadal oferują zwykłe wyświetlacze LTPO OLED.

Nowy panel OLED jest sposobem Samsunga na wydłużenie czasu pracy na baterii, który skrócił się wraz z wprowadzeniem modemu sieci 5G.

Zobacz, gdzie warto kupić Samsunga Galaxy S21 razem z abonamentem.

Źródło: neowin.net