Koniec spółki Toshiba-Fujitsu Mobile Communications

Firmy Toshiba i Fujitsu poinformowały o zakończeniu współpracy i rozwiązaniu spółki joint venture Toshiba-Fujitsu Mobile Communications.

W japońskiej spółce większość udziałów (aż 80,1%) należało do firmy Fujitsu, która odkupi ich pozostałą część od Toshiby i od początku przyszłego roku będzie występować na rynku jako samodzielny podmiot.

Inicjatorem tych zmian była Toshiba, która jednakże nie wyjawiła powodów swojej decyzji.

Warto przypomnieć, że dzisiejsza informacja podana została w nieco ponad tydzień po przeprowadzonej przez obie firmy wspólnej prezentacji pierwszego smartfona pracującego pod kontrolą systemu Windows Phone 7 Mango.

Urządzenie, które nosi oznaczenie IS12T, pojawi we wrześniu jedynie na rynku japońskim (wówczas też prawdopodobnie do sprzedaży trafią korzystające z najnowszego systemu Microsoftu smartfony innych producentów) i będzie oferowało m.in. 1-gigahercowy procesor Snapdragon drugiej generacji, 3,7-calowy ekran, 13,2-megapikselowy aparat cyfrowy oraz 32 GB wbudowanej pamięci. Co interesujące, jego użytkownik będzie też mógł je bez obaw zanurzyć w wodzie, co możecie na własne oczy sprawdzić oglądając poniższy film: