Koniec urządzeń z linii Google Nexus? Ma je zastąpić Google Silver

Linia urządzeń Nexus to smartfony i tablety wyprodukowane przez kilku różnych producentem pod czujnym okiem samego Google. Urządzenia te cechuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości oraz czysty system bez żadnej nakładki producenta i terminowe aktualizacje oprogramowania. Możliwe jednak, że Google porzuci całą rodzinę tych urządzeń.

Google Nexus One był pierwszym urządzeniem z linii Nexus wyprodukowanym przez HTC, które przeznaczone było dla głównie dla deweloperów. Kolejne urządzenia z tej rodziny, czyli wyprodukowane przez Samsunga Nexus S i Galaxy Nexus, oraz stworzone przez LG Nexus 4 i Nexus 5 trafiły już do szerszej dystrybucji. Ze względu na relatywnie niskie ceny, niezłe parametry i czystego Androida zdobyły one duże uznanie konsumentów.

Możliwe jednak, że linia Nexus nie doczeka się już kolejnego modelu. Google już od zeszłego roku rozwija portfolio urządzeń Google Play Edition, czyli flagowych smartfonów firm takich jak Samsung, HTC i Sony pozbawionych nakładki. Sprzedawane są one obok Nexusów przez sklep Google Play i podobnie jak Nexusy mają czysty system operacyjny.

Zobacz również:

  • Czujesz się bezpieczny? iOS 15, Windows 10, i Chrome złamane!
Koniec urządzeń z linii Google Nexus? Ma je zastąpić Google Silver

W przyszłości w ofercie Google ma pojawić się natomiast zupełnie nowa linia smartfonów i tabletów Google Silver, która może zastąpić w całości Nexusy. Miałyby to być urządzenia mniej znanych firm na rynku mobilnym, które powstałyby na bazie nowego programu partnerskiego. Google nie brałby już udziału w tworzeniu tych urządzeń, ale producentom postawiony byłby szereg wymagań dotyczących tego, jak takie sprzęty miałyby wyglądać i działać. Do wymagań miałby zaliczać się brak nakładki, minimalna ilość preinstalowanego oprogramowania oraz obietnica natychmiastowych aktualizacji.

źródło: thenextweb.com