Koniec wizytówek

CD-ROM i-MediaCard zastąpi wymianę kart wizytowych.

Wyglądający jak karta wizytowa CD-ROM jednokrotnego zapisu, oznaczony nazwą i-MediaCard, już wkrótce wyprze tradycyjne wizytówki. Elektroniczna wizytówka będzie zawierała podstawowe informacje, takie jak nazwisko i nazwa firmy z adresem, uzupełnione prezentacjami multimedialnymi. Mogą to być filmy o przedsiębiorstwie czy produkowanych towarach albo oferowanych usługach.

Stworzona przez Keys Marketing International, i-MediaCard pozwoli zapisać ok. 50 MB danych. To wprawdzie znacznie mniej niż 650 MB na zwykłym CD-ROM-ie, lecz można na niej umieścić 10-minutowy film wideo, 4-godzinne nagranie audio, 9000 stron zwykłego tekstu bądź inne dane. Jak stwierdził założyciel firmy Keys Marketing International Dano Keys: „Kluczową rolę w tym przypadku odgrywa nie wielkość, ale niewielki rozmiar. Taka karta rzeczywiście jest poręczniejsza niż płyta CD i mieści się w kieszeni. Dzięki temu będziemy mogli stale nosić przy sobie kilka i-MediaCard z prezentacją naszej firmy, by wręczać je przy pierwszym spotkaniu w interesach”.

Cena 100 egzemplarzy elektronicznych wizytówek ma wynieść ok. 349 USD. Podobne karty, ale o pojemności tylko 12 MB, mają kosztować 299 USD za 100 sztuk. Dyski zostaną wyposażone w naklejki, aby podstawowe informacje (np. imię i nazwisko, nr telefonu) zapisać także w konwencjonalny sposób.

Odczyt i-Media Card umożliwią zwykłe odtwarzacze CD.

Więcej informacji: www.idg.net