Koniec współpracy

AMD traci jednego z największych klientów.

Gateway 2000 zapowiada, że nie będzie już wyposażać swoich zestawów komputerowych w procesory AMD. Najnowsze komputery tego producenta będą zawierać wyłącznie jednostki Intela. Współpraca obu firm rozpoczęła się w luty br., gdy Gateway zaczął instalować procesory serii K6-2 w niektórych komputerach przeznaczonych na rynek konsumencki. Jednak już w lipcu firma ogłosiła, że jej najszybsze komputery wyposażone będą wyłącznie w procesory Pentium III oraz, że nie przewiduje wykorzystywania procesorów AMD Athlon. Krążą pogłoski, iż decyzja ta jest wynikiem tajnego porozumienia Gateway 2000 z Intelem.

Obecnie Gateway kończy produkcję komputerów z procesorami K6-2, znanymi jako seria Profile. Jej następcą będzie linia desktopów - Profile 2, wyposażona już w intelowskie Celerony. Nowe zestawy będą posiadały budowę typu "all-in-one". Płaski ekran o przekątnej 15,1" i procesor Celeron 433 MHz zintegrowane będą w jednej obudowie, której stylizacje zbliżono do tej znanej, np. z komputerów iMac firmy Apple.

"Profile 2 - to kontynuacja obranej przez nas drogi tworzenia dokładnie takich urządzeń, jakich życzą sobie klienci " - stwierdził Todd Bradley, wiceprezes działu Gateway Consumer.

Więcej informacji: www.cnet.com