Koniec z Gadu-Gadu! Teraz mamy po prostu GG

Od lat skrótem GG określamy potocznie popularny komunikator Gadu-Gadu. Od teraz jest to także jego nowa oficjalna nazwa. Wraz z najbliższą wersją aplikacji pojawi się również nowe logo.

"GG to znany, powszechnie używany skrót zamiennie z Gadu-Gadu. Mówiąc lub pisząc np. GG 21 mamy na myśli numer, pod jakim możemy porozmawiać. Uznaliśmy, że wraz z wydaniem nowej platformy komunikacyjnej należy uznać ten skrót za jedyną, oficjalną nazwę komunikatora. Uprościć, podobnie jak uprościliśmy komunikator" - powiedział o zmianie nazwy Tomasz Jażdżyński, szef GG Network.

Od roku przygotowywana jest nowa wersja tego popularnego komunikatora. Jeszcze w tym miesiącu powinniśmy otrzymać możliwość zapoznania się z jej "betą", która po raz pierwszy w historii została także przygotowana z myślą o użytkownikach systemów Mac OS.

Co interesujące, wraz z nią pojawi się również nowe logo GG, które wiernie nawiązuje do znanego wszystkim polskim internautom słoneczka. Zmiany jakie w nim wprowadzono są następujące:

- korekta rozstawu oczu

- lekka zmiana uśmiechu

- zmiana kształtu promieni

- ujednolicenie kolorów

Koniec z Gadu-Gadu! Teraz mamy po prostu GG

Nowe logo GG

Producent komunikatora zwraca uwagę na mające przykuwać wzrok duże litery "GG" oraz fakt, że słoneczny symbol i nazwa to część całego nowego systemu identyfikacji wizualnej. Został on opracowany przez agencję interaktywną Veneo, która uwzględniła też logotypy tzw. subbrandów, czyli usług towarzyszących (np. dostępna w komunikatorze poczta e-mail).

"Popularny zwrot "Gadu-Gadu" pewnie długo nie zniknie i wcale nie chcemy się z nim żegnać. Nadal gadu-gadu to synonim komunikatora, określenie potocznej pogadanki, rozmowy między znajomymi. Gadu-Gadu to też nazwa portalu. Z pewnością jednak w zakresie nowej zintegrowanej platformy chcemy posługiwać się krótkim, czytelnym GG. Po prostu." - tłumaczy Jarek Rybus, PR Manager GG.

_____________

Widzicie dużą różnicę jeżeli chodzi o samo słoneczko?