Koniec z corocznymi premierami Call of Duty. Microsoft na nowy pomysł na serię

Call of Duty może już niebawem przerwać tradycję trwającą od 2005 roku.

Call of duty

fot. Activision

Od kilkunastu lat, pod koniec każdego roku kalendarzowego jesteśmy świadkami kolejnych premier gier z serii Call of Duty. Ta niesłychana regularność może zostać niebawem zachwiana. Microsoft, który ogłosił niedawno przejęcie Activision Blizzard ma nowy pomysł na rozwój kultowej serii.

Według najnowszych informacji, które podał Jason Schreier - dziennikarz serwisu Bloomberg, Microsoft po zakończeniu operacji przejęcia Activision Blizzard (a więc najpóźniej do czerwca 2023 roku), będzie chciał zrezygnować z corocznych odsłon serii Call of Duty. Oznacza to, że "gigant z Redmond" będzie chciał zastosować taktykę, którą zastosował Ubisoft w przypadku serii Assassin's Creed. Po debiucie AC: Syndicate, francuski deweloper ujawnił, że zrywa z dotychczasową formułą wydawniczą serii. Pierwszym tytułem wydanym w nowym cyklu był Assassin's Creed Origins w 2017 roku. Od tamtej pory kolejne gry z uniwersum ukazują się nieregularnie.

Zobacz również:

  • Call of Duty Modern Warfare 2 z datą premiery! Zobacz zwiastun i okładkę
  • Microsoft Surface – na tych komputerach się nie zawiedziesz

Chłodne przyjęcie Call of Duty Vanguard poskutkowało sprzedażą poniżej oczekiwań. Decyzja Microsoftu o zrezygnowaniu z corocznych premier wydaje się zatem logiczna. Oczywiście, w bieżącym - 2022 roku, debiut kolejnej odsłony Call of Duty wydaje się przesądzony, jednak w 2023 bądź 2024 roku brak kolejnej części cyklu nie powinien już nikogo dziwić.

Zobacz również: