Koniec z maseczkami! Minister zdrowia ogłosił od kiedy zmiany obostrzeń

Adam Niedzielski poinformował o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek, zmianach dotyczących kwarantanny i izolacji oraz testów na COVID-19.

Koniec z maseczkami! Minister zdrowia ogłosił od kiedy zmiany obostrzeń

pexels.com

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił dziś, tj. 24 marca 2022 roku na konferencji prasowej zmiany dotyczące obostrzeń covidowych i zapowiedział, że do końca przyszłego miesiąca dojdzie do zmniejszenia ilości zakażeń i hospitalizacji.

Do końca kwietnia będziemy mieć redukcję zakażeń i hospitalizacji. W Europie nie widać zwiększonej liczby hospitalizacji.

Niektóre ze zmian, w tym te obejmujące politykę testowania, wejdą w życie dopiero od 1 kwietnia, jednak najważniejsze z nich, takie jak zniesienie obowiązku noszenia maseczek, rozpoczną się już 28 marca. Oto lista wszystkich najważniejszych ogłoszeń:

  • 28 marca - koniec obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Zasada utrzymuje się jedynie w podmiotach leczniczych (szpitale, przychodnie, itp.);
  • 28 marca - koniec izolacji domowej i kwarantanny dla współlokatorów oraz kwarantanny po przyjeździe z zagranicy;
  • 1 kwietnia - testy dostępne wyłącznie na zlecenie lekarskie.

Dyrektor NIZP-PZH Grzegorz Juszczyk dodał również, że sytuacja dalej będzie obserwowana i kontrolowana, aby zapobiec ponownemu zagrożeniu:

Pandemia się nie kończy, prowadzimy działania, które prowadziliśmy dotąd. W momencie stwierdzenia, że występuje większe ryzyko rozprzestrzeniania, będziemy stosować kwarantannę. Będziemy monitorować sytuację i działać tak, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się zagrożeń epidemiologicznych.

Zobacz także: Stranger Things 4: nowe zdjęcia najmroczniejszego sezonu


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: