Koniec z maseczkami i kwarantanną? Od kwietnia zniesienie obostrzeń

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zarekomendował premierowi zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Co jeszcze ma ulec zmianom?

Koniec z maseczkami i kwarantanną? Od kwietnia zniesienie obostrzeń

pexels.com

Szef resortu zdrowia poinformował dziś rano podczas audycji w Radiu Plus o zarekomendowaniu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu zniesienia obowiązku noszenia maseczek, nakładania kwarantanny, a także izolacji. Zmiany miałyby wejść w życie z początkiem kwietnia.

Powodem ma być brak wzrostu obciążenia szpitalnego, który pozwala na przejście ze stanu epidemii do stanu zagrożenia epidemicznego. Adam Niedzielski chce, aby COVID-19 zaczął być traktowany jak jedna z chorób, z którymi żyjemy na co dzień. Jak tłumaczył:

Jest to moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą.

Koniec z maseczkami i kwarantanną? Od kwietnia zniesienie obostrzeń

twitter.com/Radio__Plus

Spadła również ilość hospitalizacji oraz zakażeń, która w tym momencie wynosi 12,3 tys., co oznacza niemal 10-procentowy spadek w porównaniu z ubiegłym tygodniem.

Zobacz również:

  • Koniec z maseczkami! Minister zdrowia ogłosił od kiedy zmiany obostrzeń
  • Skutki uboczne szczepionek na COVID-19 [12.02.22]

Minister zdrowia zdementował też plotki dotyczące zwiększonego obciążenia systemu zdrowia po przyjęciu uchodźców z Ukrainy:

Uchodźcy z Ukrainy są bardzo małym obciążeniem dla służby zdrowia. W ubiegłym tygodniu 2 tys. z nich było hospitalizowanych, teraz jest to 1,5 tysiąca.

Zobacz także: Awaria pociągów! PKP namawia do rezygnacji z podróży. Czy to cyberatak?

Źródło: Radio Puls