Koniec z wyciskaniem łez

Na tle dotychczasowych produktów Epsona SX600FW stanowi nową jakość. To wszystko za sprawą 384 dysz do czarnego atramentu i po 128 do trzech tuszów kolorowych. To kilkakrotnie więcej, niż dotąd spotykaliśmy.

Na dodatek dysze są z nowych piezoelektryków i wystrzeliwują krople różnej wielkości, począwszy od dwóch pikolitrów. Duża liczba dysz nie tylko pomaga szybciej drukować, ale także pozwala zmniejszyć objętość kropli tam, gdzie trzeba i używać trybu jednokierunkowego do trudniejszych fragmentów bez znacznego przedłużenia pracy, jednym słowem - stwarza okazję także do faktycznej poprawy jakości. To oznacza awans w obu najważniejszych ocenach z ogona klasyfikacji do jej czołówki. I chociaż SX600, ze względu na czterokolorowy zestaw atramentów pigmentowych DuraBright, jest przeznaczona raczej do zadań biurowych, to całkiem nieźle radzi sobie nawet z drukiem fotografii. Ten fakt usprawiedliwia obecność gniazd na karty pamięci aparatów cyfrowych, złącza PictBridge oraz sporego ekranu o przekątnej 6,3 cm. A podświetlane klawisze pulpitu, niczym w komórce, pozwalają sterować pracą kombajnu w ciemności.

Nie tylko drukiem

Na tle marnej konkurencji skaner 2400 dpi wstawiony do SX600 prezentuje się rewelacyjnie. To rzadkość, by zapewniono jednocześnie wystarczającą dynamikę do trudnych zdjęć i automatyczny podajnik dokumentów. Do tego zadawalającą szybkość na zapleczu Fine Reader 6, który jednak niewystarczająco dobrze radził sobie z poplamionym tekstem.

Urządzenie jest wyposażone w faks z książką telefoniczną na 60 numerów oraz oba rodzaje połączeń sieciowych, Ethernet i Wi-Fi 802.11 b/g. Niestety skromna strona WWW w kombajnie nie pozwala na ustawienie jakiegokolwiek parametru. Producent zadbał także o ekonomię, oprócz standardowych kompletów DuraBrite można używać dwukrotnie większych kałamarzy. Wtedy koszt druku strony monochromatycznej spada do ośmiu groszy. Dzięki wszystkim wymienionym zaletom SX600FW uzyskał wyróżnienie za najlepszą ekonomię w grupie kombajnów droższych.


Zobacz również