Konkurenci webmaila - test programów pocztowych


IncrediMail 2.0

IncrediMail długo się instaluje. Dodatkowo, program nie pytając użytkownika o zgodę, automatycznie konfiguruje konta pocztowe na podstawie informacji zawartych w innych usługach (na przykład Outlook Expressie). To nie jest dobre rozwiązanie.

Ma przeładowany, zbyt kolorowy interfejs z mnóstwem animowanych, często wydających dźwięki elementów, które bardzo przeszkadzają w normalnej pracy.

Brakuje mu też oficjalnego spolszczenia, a korzystanie z tak podstawowej wydawałoby się funkcji, jak obsługa skórek wymaga kupienia komercyjnej wersji. Słabo działa wyszukiwarka, która nie analizuje treści wiadomości, a jedynie ich nagłówki.

Aplikacja nie obsługuje grup dyskusyjnych i kanałów RSS, a dostępne wtyczki są mało użyteczne i oferowane jedynie po uiszczeniu opłaty. Nie ma kalendarza ani menedżera zadań. Jedną z nielicznych mocnych stron IncrediMaila jest dość wygodny menedżer kontaktów.

Podsumowanie

W teście prym wiodą rozwiązania Microsoftu. Osoby, które mają duże wymagania i oczekują od programu pocztowego nie tylko możliwości wysyłania, odbierania i czytania poczty powinny koniecznie skorzystać z Outlooka 2010. Ten rozbudowany menadżer informacji osobistych doskonale zarządza pocztą, czasem użytkownika, zadaniami. Wbudowane funkcje ułatwiają wyszukiwanie informacji, sortowanie i filtrowanie.

Konkurenci webmaila - test programów pocztowych

IncrediMail i jego przeładowany, dźwiękowy interfejs

Za pomocą programu można zaplanować i kontrolować wiele zadań, a funkcje tworzenia reguł pozwolą zautomatyzować wiele operacji.

Thunderbird, to najlepsze rozwiązanie dla początkujących i średniozaawansowanych użytkowników. Aplikację łatwo skonfigurować, nie zużywa on wszystkich zasobów komputera i ma wiele przydatnych funkcji. Doskonale spisuje się wbudowany w program filtr antyspamowy, co docenią osoby odbierające dużo niechcianych wiadomości.

Jeżeli jednak nie chcesz kupować pakietu Office bądź instalować programów zewnętrznych śmiało możesz skorzystać z bezpłatnej Poczty usługi Windows Live. Spełnia ona wszystkie zadania stawiane przed programem pocztowym, tak jak kiedyś Outlook Express, jest szybka i prosta w obsłudze, a przy tym dość funkcjonalna.