Konkurencja bez przewodów

Tele2 - skandynawska firma telekomunikacyjna rozpoczyna świadczenie usług bezprzewodowego dostępu do Internetu dla polskich użytkowników.

11 kwietnia na polskim rynku świadczenie swoich usług bezprzewodowego dostępu do Internetu rozpoczęła skandynawska firma Tele2. Polskim użytkownikom oferowane będą przede wszystkim łącza o przepustowości 64 Kb/s-2 Mb/s, umożliwiające stałe połączenie z Internetem. Koszty usługi przedstawiają się następująco: jednorazowa opłata instalacyjna wyniesie 1000 zł, natomiast miesięczne utrzymanie łączy o przepustowości 64 Kb/s i 128 Kb/s kosztować będzie odpowiednio: 749 zł i 949 zł.

Drugą usługą proponowaną przez Tele2 będą połączenia typu Dial-up. Firma określa je jako alternatywę dla oferty TP SA i innych dostawców "dodzwanianego" Internetu w Polsce. Tele2 omija połączenia lokalnego operatora i łączy się z globalną siecią Tele2 w Szwecji. Firma zapewnia instalację, nadzór, 24-godzinny monitoring i dyspozycyjność wobec klientów. Maksymalny, gwarantowany przez Tele2 termin przyłączenia do sieci to dwa tygodnie od otrzymania zlecenia.


Zobacz również