Konkurencja dla NASA

Firma LunaCorp ma zamiar organizować loty badawcze na Księżyc sponsorowane przez organizacje pozarządowe.

LunaCorp to amerykańska firma zajmująca się badaniami kosmicznymi, której "fenomen" polega na tym, iż nie jest związana z żadną agencją rządową. Fundusze na działalność przedsiębiorstwo uzyskuje wyłącznie od sponsorów. Do ich grona należy popularna w USA firma Radioshack, zajmująca się dystrybucją i sprzedażą szerokiej gamy urządzeń i podzespołów elektronicznych, a w niedalekiej przyszłości mająca świadczyć usługi dostępu do Internetu.

LunaCorp zapowiedziała, że jeśli uzyska wystarczające wsparcie finansowe, wyśle na Księżyc specjalnego robota, którego zadaniem będzie przeprowadzanie badań planety, a także poszukiwanie na niej wody. Na robocie, którego zdjęcia można już zobaczyć na firmowej witrynie LunaCorp, umieszczone zostanie duże logo sponsora, czyli firmy Radioshack. Sygnał telewizyjny przekazywany przez robota ma być transmitowany na wielu kanałach telewizyjnych, a także przez Internet, dzięki czemu w każdym zakątku świata będzie mógł na bieżąco śledzić przebieg wyprawy.

LunaCorp zamierza promować swoje działania w kosmosie przez rozpowszechnianie gier komputerowych, których akcja dzieje się na Księżycu, a także udostępniając przez Internet programowy symulator robota. Każdy chętny będzie mógł kierować wirtualną wyprawą maszyny na Księżyc.

Więcej informacji: www.lunacorp.com


Zobacz również