Konkurencja dla NetWare?

TRG wyda system operacyjny open-source kompatybilny z NetWare.

Przedstawiciele Timpanogas Research Group planują opracowanie systemu operacyjnego kompatybilnego z Novell NetWare. Zamierzają zaoferować użytkownikom nowy produkt w II połowie przyszłego roku. System operacyjny MANOS (Metropolitan Area Network System) będzie oparty na jądrze podobnym do tego, które jest używane w NetWare SMP. Jednym z członków zespołu tworzącego nowy system jest Jeff Merkey, który wcześniej pracował w firmie Novell. Jak podają przedstawiciele TRG, był on jednym z inżynierów opracowujących jądro systemu NetWare.

TRG kończy obecnie prace nad OpenSource NDS (Novell Directory Services) dla systemów Linux i MANOS. Nowy system operacyjny, który ma być upubliczniony w formie open-source, prawdopodobnie nie będzie miał wsparcia modułów NLM, będzie natomiast kompatybilny ze standardami NCP (NetWare Core Protocol).

Przedstawiciele Novella na razie nie skomentowali działań firmy Timpanogas Research Group, z pewnością jednak będą dokładnie analizować, czy TRG w żaden sposób nie narusza prawa. Obie firmy spotykały się w sądzie już kilka razy.

Więcej informacji: www.timpanogas.com


Zobacz również