Konkurencja dla Pajączka

CoreEditor, napisany przez Karola Wierzchołowskiego, to na naszym rynku pierwszy poważny konkurent webmasterskiego lidera, czyli Pajączka.

Pajączek jest wygodniejszy dla zwykłego użytkownika, natomiast CoreEditor to program adresowanym w większej mierze do nieco bardziej doświadczonego webmastera, ale zarazem oferujący większe możliwości programiście - zaawansowane techniki i nowsze standardy, jak XHTML, , JavaScript czy MySQL są w nim uwypuklone.

To bardzo zupełnie nowy produkt, choć oparty w dużej mierze na znanym EdHTML - ergonomia programu wymaga jeszcze nieco pracy i zbierania doświadczeń (choćby wygodniejszej obsługi danych META w dokumentach z szablonu). Jeśli jednak pominąć te niedostatki, CoreEditor oferuje naprawdę imponujący zbiór zaawansowanych narzędzi.

Trzeba tu wymienić takie instrumenty, jak tworzenie projektów gromadzących kompleksy stron, obsługa szablonów, edycja w trybie wizualnym, liczne kreatory poleceń HTML, edytor CSS, bezpośredni dostęp do serwera przez FTP, kontrola dokumentu za pomocą narzędzia Tidy, dynamiczny podgląd dokumentu (obsługa IE i Mozilli, po zainstalowaniu kontrolki), konwerter stron kodowych, (usuwanie zbędnych spacji itd.), szyfrowanie plików PHP, rejestrowanie makropoleceń, wbudowany język skryptowy CE i CEPascal, eksport do RTF i TeX, obsługa syntezatorów mowy, wreszcie rozbudowany słownik języka polskiego z autokorektą i tezaurusem.

Edytor jest też otwarty na rozszerzenia, dzięki czemu można dopisywać do niego rozmaite narzędzia zwiększające funkcjonalność.

CoreEditor bez wątpienia ma przed sobą sporą przyszłość, ale, jak się wydaje, nie w bezpośredniej konkurencji z Pajączkiem - przynajmniej w tej chwili - lecz właśnie w walce o rynek "hardkorowych" webmasterów. Ta mocna konkurencja cieszy, bo wpłynie dobrze na stan rynku.

Ceny Edu - 0 zł, Home - 49 zł, Pro - 99 zł, Enterprise - 229 zł

Informacje http://www.coreeditor.pl