Konkurencja dla PolCardu

Firma eCard zajmie się autoryzacją kart płatniczych w transakcjach zawieranych w polskiej księgarni internetowej - Merlin.com.pl.

Firma ComputerLand SA poinformowała, iż spółka zależna eCard SA w poniedziałek, 30 października br., podpisała umowę z Merlin.com.pl, na mocy której ta największa polska księgarnia internetowa udostępni klientom bezpieczny system o nazwie eCard do autoryzacji i rozliczeń transakcji realizowanych za pomocą kart płatniczych w Internecie. Usługa zostanie uruchomiona w pierwszych dniach listopada.

System autoryzacji i obsługi płatności firmy eCard jest oparty na rozwiązaniach IBM, stosowanych w wielu krajach na świecie. Dzięki wykorzystaniu standardów SET (Secure Electronic Transaction) i SET/MIA (Merchant Initiated Authorization) oraz 128-bitowego protokołu SSL (Secure Socket Layer) eCard zapewnia obsługiwanym transakcjom najwyższy dostępny obecnie poziom bezpieczeństwa.

Dane z kart płatniczych są wpisywane poprzez zabezpieczony formularz, znajdujący się bezpośrednio na serwerze firmy eCard SA, i nigdy nie trafiają one do obsługi na innych serwisach internetowych ani też do innych użytkowników Internetu. Dane dotyczące kart nie są nigdzie, nawet w firmie eCard, przechowywane. Zna je tylko właściciel karty i bank wydający ją. System eCard, oprócz wysokiego poziomu bezpieczeństwa, gwarantuje także dużą szybkość (transakcje trwają kilkanaście sekund). Nie trzeba w związku z tym pisać jakichkolwiek listów - zwykłych czy elektronicznych - czy telefonicznie potwierdzać zamówienie i numer karty.

Spółka eCard SA, powstała w marcu 2000 r., zamierza stać się konkurencją dla dotychczasowego monopolisty na polskim rynku autoryzacji kart płatniczych - firmy PolCard. Jej założycielami są: ComputerLand SA oraz Pierwszy Polski Fundusz Rozwoju (spółka w 100% zależna od BRE Bank SA) i Wielkopolski Bank Kredytowy SA.

Więcej informacji: www.ecard.pl/


Zobacz również