Konkurent PowerPointa od... Google?

Firma Google pracuje nad webową aplikacją do tworzenia prezentacji internetowych - donosi serwis Arstechnica.com, powołując się na dokument przypadkowo opublikowany na stronie Google Docs & Spreadsheets. Z niepotwierdzonych na razie informacji wynika, że aplikacja nazywać się będzie Presently - ma ona oferować funkcjonalność zbliżoną do programu MS PowerPoint.

Przedstawiciele Google na razie nie skomentowali tych doniesień - jednak dane opublikowane przypadkowo na stronie firmy sugerują, iż program ten jest już w fazie planowania, a być może nawet już powstaje (znalazł się tam bowiem zapis, iż wczesne jego wersje nie działają poprawnie w przeglądarce Opera).

Presently działać będzie z poziomu strony WWW - podobnie jak dostępne już w serwisie Google Docs & Spreadsheets edytor tekstu Writely oraz arkusz kalkulacyjny Google Spreadsheets (szerzej pisaliśmy o nich w tekście "Google Docs & Spreadsheets - małe biuro w Internecie"). Ze wstępnych zapowiedzi wynika, że aplikacja oferowała będzie podobne funkcje jak PowerPoint Microsoftu - w tym także narzędzia do konwersji utworzonych prezentacji pomiędzy różnymi formatami zapisu dokumentów.

Do prawidłowego działania aplikacji dostępnych w serwisie Google Docs & Spreadsheets wymagane są:

- IE 6 lub nowszy (Windows);

- Firefox 1.07, lub 1.5.0.6 (MacOS X i Windows)

- Mozilla 1.7.12 lub nowsza;

- Netscape 7.2 lub 8.0.

Więcej informacji: Google Docs & Spreadsheets.