Konkurent iPhone'a z Korei

Firma Samsung zapowiedziała nowy model telefonu, który będzie mógł śmiało konkurować z zaprezentowanym niedawno produktem firmy Apple - iPhone'em. Telefon Ultra Smart F700 ma być oficjalnie pokazany na odbywającym się w przyszłym tygodniu 3GSM World Congress.

Nowy telefon Samsunga wyróżnia się niecodziennym designem i bogatym zestawem funkcji multimedialnych. Aparat wyposażony będzie w duży dotykowy ekran (o przekątnej 2,78 cala) oraz wysuwaną pełną klawiaturą QWERTY z technologią VibeTonz reagującą wibracjami na naciskanie klawiszy. Wszystkie funkcje, jak regulacja głośności, jasności ekranu i oczywiście obsługa całego menu mogą być z powodzeniem obsługiwane poprzez dotykowy ekran, a dodatkowe wyposażenie interfejsu użytkownika w mechanizm drag-and-drop daje dużo łatwiejszą obsługę menu, czy intuicyjne zarządzanie playlistami.

Konkurent iPhone'a z Korei

Samsung Ultra Smart F700

F700 będzie wyposażony w pełną przeglądarkę WWW, co w połączeniu z dużym ekranem i pełną klawiaturą znacznie ułatwi dostęp i obsługę WWW, czy poczty elektronicznej. Na dodatek telefon posiada wbudowany pięciomegapikselowy aparat z funkcją auto-focus i łączność Bluetooth.

Ultra Samrt F700 będzie też wyposażony w obsługę standardu High Speed Downlink Packet Access (HSDPA) z możliwości przesyłania danych z prędkością 7,2 Mbps! Taka prędkość daje możliwość pobrania utworu Mp3 o rozmiarze około 4 MB w czasie 4,4 s.

Specyfikacja techniczna

Standardy GSM:

- HSDPA 7.2Mbps, EDGE

- 900/1800/1900 MHz + 2.1GHz

Wbudowany aparat:

- 5 megapikseli z funkcją auto-focus

Wyświetlacz:

- TFT 2,78", rozdzielczość 440 x 240

Karty pamięci:

- microSD

Rozmiary:

- 104 x 50 x 16.4mm

Inne funcje:

- pełny dotykowy ekran

- obsługiwane formaty audio/wideo: MPEG4/H.263/H.264/Real MP3/AAC(+)/eAAC+/Real

- pełna klawiatura QWERTY

- obsługa MMS / E-mail / JAVA / WAP 2.0

- połączenie Bluetooth / USB

- przeglądarka dokumentów

- pełna przeglądarka WWW

- i inne...

Na razie nie ma informacji o cenie urządzenia, ani o terminie jego dostępności. Więcej o wspomnianym wcześniej, konkurencyjnym produkcie firmy Apple można przeczytać w artykule "iPhone, czyli telefon z jabłuszkiem".

Więcej informacji.