Konkurent iPoda nano od Sandisk

Firma Sandisk zaprezentowała na targach Consumer Electronics Show przenośne odtwarzacze audio wyraźnie zainspirowane nowymi modelami Spodów. Urządzenia mają podobne do produktu Apple'a rozmiary, wyświetlacze oraz pojemności.

Konkurent iPoda nano od Sandisk

Sandisk Sansa e250

Odtwarzacze z serii Sansa e250 dostępne są w kilku wersjach, różniących się przede wszystkim pojemnością wbudowanej pamięci flash. Podstawowa ma 2 GB pojemności i kosztuje 200 USD. Za wersję z 4 GB pamięci zapłacić trzeba 250 USD, zaś model 6-gigabajtowy to wydatek rzędu 300 USD. Warto przypomnieć, że iPod nano dostępny jest w wersjach 2 i 4 GB, kosztujących - odpowiednio - 200 i 300 USD.

Wymiary nowych odtwarzaczy SanDiska to 8,9 x 4 x 1,3 cm - są one więc równie małe, jak iPod nano (są od nich tylko grubsze - grubość iPoda to 0,7 cm). Urządzenie wyposażone są - podobnie jak konkurent - w kolorowe wyświetlacze.

Sandisk zaprezentował przy okazji także serię niewielkich odtwarzaczy audio Sansa c100 - te urządzenia dla odmiany bardzo przypominają rozmiarami i wzornictwem iPoda Shuffle (z tym, że wyposażone są w kolorowe wyświetlacze LCD). Za model o pojemności 1 GB trzeba będzie zapłacić 120 USD, zaś za wersję z 2 GB pamięci - 170 USD.