Konkurs Adobe i Akademii Sztuk Pięknych

W ramach wspólnej akcji firmy Adobe i warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych rozpoczyna się konkurs Pro Premiere na najlepsze animacje i filmy wideo stworzone przy użyciu techniki komputerowej.

W konkursie mogą brać udział studenci wszystkich roczników Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, jednak organizatorzy zamierzają w przyszłości rozszerzyć go również na inne uczelnie. Prace konkursowe można zgłaszać najpóźniej do 12 maja br. Ich tematyka jest dowolna, muszą one jedynie spełniać jeden warunek - trwać nie krócej niż 25 sekund i nie dłużej niż pół minuty. Jak przekonują organizatorzy konkursu, wystarczy to młodym twórcom na zaprezentowanie swoich umiejętności.

Na zwycięzców, których wyłoni konkursowe jury, czekają nagrody - oprogramowanie Adobe Production Studio 1.0, Premiere Pro 2.0 i Flash 8. Ponadto nagrodzone prace zostaną zaprezentowane szerszej publiczności na specjalnie w tym celu zorganizowanej wystawie.

Udział w Konkursie jest bezpłatny.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu znaleźć można na stronie ASP Warszawa.

Aktualizacja: 18 maja 2006 09:33

Pokaz filmów i animacji, jakie zostały zgłoszone do konkursu, odbędzie się w najbliższy piątek, 19 maja, o godz. 18 w warszawskim klubie Jadłodajnia Filozoficzna. Podczas pokazu będzie można obejrzeć prace nagrodzone w pierwszej edycji konkursu Pro Premiere oraz najciekawsze prace studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.