Konkurs CIO Roku rozstrzygnięty

W Pałacu Sobańskich w Warszawie 7 grudnia odbyła się Gala Klubu CIO, podczas której ogłoszone zostały wyniki konkursu CIO Roku 2006.

- CIO Roku 2006 został Andrzej Galik z firmy Thomson Display Polska

- drugie miejsce w konkursie należy do Sławomira Pawlaka z Raben Logistics

- trzecie miejsce zajął Piotr Puczyński z PZU

Konkurs CIO Roku rozstrzygnięty

Laureaci odebrali pamiątkowe dyplomy. Od prawej: Andrzej Galik, Piotr Puczyński, Sławomir Pawlak

Wyróżnienia otrzymali:

- Marek Walczak z Fortis Bank Polska.

- Tomasz Matuła z Telekomunikacji Polskiej S.A.

- wyróżnienie specjalne dla osoby reprezentującej organizację z sektora publicznego: Ryszard Mężyk ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Konkurs CIO Roku rozstrzygnięty

Tomasz Matuła, Marek Walczak

Konkurs na najlepszych polskich top menedżerów IT odbył się już po raz czwarty. Grupa 22 sędziów, członków elitarnego Klubu CIO (Chief Information Officer) oceniała dokonania kandydatów na CIO Roku. Zwycięzcą konkursu został ten, który w opinii sędziów, nie tylko doskonale przeprowadził wartościowy dla swej organizacji projekt, ale przede wszystkim w najwyższym stopniu wykazał się zdolnościami menedżerskimi i osobowością lidera.

W poprzednich latach tytuł CIO Roku zdobyli:

- Rafał Hanys, Urząd Miasta Wrocławia (2005 r.)

- Dorota Poniatowska-Mańczak, Bank Zachodni WBK S.A. (2004 r.)

- Henryk Baniowski, Bank BPH-PBK S.A. (2003 r.).

CIO jest skrótem pochodzącym od nazwy Chief Information Officer i w zachodnich organizacjach oznacza odpowiedzialnego za obszar IT członka zarządu. W polskich warunkach określamy tym skrótem także najwyższego w firmie menedżera IT mającego wpływ na kreowanie i realizację strategii biznesowej firmy.

Klub CIO powstał z inicjatywy redakcji "CIO Magazynu Dyrektorów IT", stawiając sobie za cel wsparcie polskich top menedżerów IT. Jest jedyną tego typu organizacją w Polsce kierowaną do najwyższej kadry menedżerskiej obszaru IT. Podobne organizacje działają też np. w USA i Kanadzie.

W maju tego roku dwóch polskich dyrektorów IT znalazło się w gronie laureatów konkursu European CIO of the Year 2006, zorganizowanego w Niemczech: Rafał Hanys z Urzędu Miasta we Wrocławiu oraz Tomasz Romanowski z Alstom Power w Elblągu. Obaj są laureatami poprzednich edycji polskiego konkursu CIO Roku, a w gronie europejskim zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach. Rafał Hanys konkurował w kategorii "Public Sector CIO of the Year". Tomasz Romanowski rywalizował w kategorii "Enterprise CIO of the Year".