Konkurs Lider Informatyki 2001 rozstrzygnięty

To już piąta edycja konkursu Lider Informatyki organizowanego przez Tygodnik Menedżerów i Informatyków Computerworld.

Konkurs ma na celu promowanie organizacji, które najlepiej potrafią wykorzystać rozwiązania informatyczne do zwiększania efektywności firm lub polepszania wykonywania funkcji publicznych przez urzędy. Nie sztuką jest bowiem wdrażanie systemów informatycznych, sztuką natomiast jest wprzęgnięcie ich do realizacji strategii biznesowych i służby publicznej. Misją tygodnika Computerworld i tego konkursu jest upowszechnianie wiedzy o najlepszych zastosowaniach informatyki.

Około 100 przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, usługowych, banków i firm finansowych, instytucji użyteczności publicznej oraz urzędów administracji publicznej zakwalifikowało się do II etapu konkursu. Spośród tego grona jury pod kierownictwem redaktora naczelnego Computerworld Wojciecha Raduchy wyłoniło finalistów, a następnie laureatów konkursu.

Zobacz również:

  • Wyjątkowy Xbox z motywem The Mandalorian do zgarnięcia za darmo! Jak to zrobić?

W kategorii Przemysł Liderem Informatyki 2001 została firma Philips Lighting Poland SA w Pile, w kategorii Handel i Usługi tytułem Lider Informatyki 2001 wyróżniono firmę Aqua SA z Bielska-Białej, w kategorii Finanse i Bankowość tytuł ten uzyskał ING Bank Śląski SA w Katowicach, w kategorii Organizacje Użyteczności Publicznej tytułem Lider Informatyki 2001 uhonorowano Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie, a w kategorii Administracja Państwowa laureatem konkursu został Sąd Najwyższy w Warszawie.

Gala, podczas której wręczono statuetki Liderów Informatyki, odbyła się 27 listopada w Teatrze Narodowym w Warszawie. Przybyło na nią blisko 1000 gości: właścicieli przedsiębiorstw i członków rad nadzorczych, szefów firm i urzędów, menedżerów odpowiedzialnych za strategie biznesowe i dyrektorów informatyki wspomagających, polityków, naukowców i dziennikarzy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: