Konkurs Nokii - zaprojektuj aplikację i wygraj

Nokia ogłosiła konkurs na aplikacje przeznaczone dla telefonów komórkowych. W OVI Developers Challenge może wziąć udział każdy bez względu na to czy potrafi programować czy nie.

Wystartował konkurs Nokii, którego celem jest utworzenie nowych aplikacji przeznaczonych dla telefonów komórkowych. W konkursie mogą wziąć udział programiści, osoby komentujące i oceniające zgłoszone programy i wszyscy, którzy mają pomysł na aplikacje, ale nie potrafią jej zaprogramować.

W przypadku programistów warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest napisanie aplikacji Java, Symbian, Maemo, Flash Lite lub WRT i przesłanie jej do oceny jury konkursu. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymają nagrody finansowe, odpowiednio: 30, 15 i 5 tys. zł. Programiści mogą zgłaszać swoje aplikacje do 30 maja.

Nie bez szans na cenne nagrody są osoby, które mają pomysł na dobrą aplikację, ale nie są programistami. Autorzy pomysłów, które zostaną uznane przez jury za ciekawe i na ich podstawie zostaną opracowane aplikacje, otrzymają telefony N97 mini oraz Nokia N900! W sumie na zwycięzców czeka 40 aparatów.

Pięć telefonów Nokia N97 mini oraz pięć telefonów Nokia N900 czeka na osoby, które wykażą się pomysłowością przy ocenie lub wezmą udział w konkursie głosując na którąś aplikację.

Zwycięzców w kategoriach nieprogramistycznych poznamy 29. marca. Trzy najlepsze aplikacje zostaną ogłoszone 4. czerwca.

Reguły konkursu są dostępne na stronie OVI Developers Challenge

Aktualizacja: 03 marca 2010 12:01

Dodano film podsumowujący najważniejsze zasady konkursu oraz prezentujący informacje na temat platformy Ovi i Ovi Sklepu.