Konkurs dla twórców gier dla Mac OS X

Jesteś programistą? Tworzysz aplikacje dla Mac OS X? Grafika 3D nie jest ci obca? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wziął udział w konkursie na stworzenie "makowej" gry opartej na silniku 3D, organizowanym przez iDevGames.

iDevGames to portal zrzeszający społeczność developerów gier dla platformy Mac OS X. Znaleźć w nim można linki i opisy narzędzi pomocnych w tworzeniu gier oraz prężnie działające forum. Do dyspozycji osób biorących udział w konkursie oddana zostanie specjalna darmowa edycja narzędzia Unity Pro firmy Over the Edge Entertainment, służącego do projektowania trójwymiarowych silników graficznych. Korzystanie z tej aplikacji nie jest jednak obligatoryjne (można korzystać z innych rozwiązań).

Konkurs dla twórców gier dla Mac OS X

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu upływa z dniem 18 grudnia br., natomiast najpóźniej do 22 grudnia można nadsyłać gotowe gry. Aby gra została zakwalifikowana do konkursu, musi spełniać kilka wymogów, m.in. być kompatybilna z komputerami Macintosh o różnych architekturach procesorów. Maksymalny rozmiar skompresowanego archiwum (ZIP lub DMG) nie może przekraczać 30 MB.

Zwycięzca konkursu może liczyć na nagrodę w postaci licencji na pełną wersję Unity Pro (program kosztuje 1499 dolarów), zdobywca drugiego miejsca otrzyma licencję na wersję Unity Indie i zniżkę na ewentualny zakup Unity Pro. Trzecie miejsce nagrodzone zostanie licencją na Unity Indie. Wszyscy finaliści otrzymają także nagrody dodatkowe w postaci kart graficznych ATI Radeon X1900 XT.

Więcej informacji, w tym regulamin konkursu, znajduje się na stronie iDevGames.