Konkurs na najlepszą aplikację dla iPhone'a

Koniec roku to dobry okres na wszelkiego rodzaju statystyki, podsumowania czy wybór najciekawszych produktów mijającego roku. W mijającym roku rozpoczęła się oficjalna dystrybucja aplikacji dla telefonu iPhone. W związku z tym serwis 148apps.com rozpisał konkurs na najlepszą aplikację dostępną właśnie dla tego telefonu.

Najważniejszą kategorią konkursu jest "najlepsza aplikacja", natomiast najmniej ważną wydaje się "najlepsza gra bezpłatna lub wyświetlająca reklamy". W każdej kategorii znalazło się pięć aplikacji wybranych przez jury oraz kolejne pięć, które zdobyły największą liczbę głosów użytkowników. W przypadku "najlepszej aplikacji", finałową dziesiątkę stanowić będą programy, które zdobyły największą liczbę głosów w całym konkursie. Wyniki zostaną ogłoszone 7 stycznia na targach Macworld Expo.

Konkurs został podzielony aż na 34 kategorie, co już samo w sobie wydaje się, co najmniej, dziwne. Jeszcze bardziej zastanawiające jest to, że same gry zostały podzielone aż na 15 kategorii. Wygląda więc na to, że przy tworzeniu kategorii twórcy konkursu wzięli przykład z Oskarów, w których również znajdziemy sporą liczbę kategorii.