Konsola 40GB. Nowy pomysł Sony?

Dosyć sensacyjna wiadomość wypłynęła ostatnio z Sony. Wiele wskazuje na to, że firma planuje wypuszczenie na rynek nowego modelu Playstation 3. Mowa tu o wersji... Z dyskiem o pojemności 40GB. Tak, to prawda, tej opcji jeszcze nie było.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że gotowa konsola ma ujrzeć światło dzienne już w drugiej połowie grudnia. Data ta jest pewna niestety tylko w stosunku do Stanów Zjednoczonych. Reszta świata prawdopodobnie będzie musiała jeszcze trochę poczekać. Co więcej, jest niemal pewne, że maszyna z mniejszym dyskiem będzie również wybrakowana o inne, ważne elementy.

Trzeba zaznaczyć, że pomysł z wypuszczeniem na rynek uboższej wersji konsoli nie jest nowy. Sony próbowało już wcześniej sprzedawać wersję z dyskiem 20GB. Skończyło się to totalnym niewypałem. Maszynę szybko wycofano ze sklepów w Stanach Zjednoczonych i obecnie rozprowadzana jest jedynie wśród najwierniejszych japońskich fanów.

Mając na uwadze porażkę przy poprzedniej próbie, bardzo dziwne wydaje się obecne posunięcie japońskiego giganta. Sony chce trafić do kieszeni graczy nieco mniej bogatych, ale wydaje się że nie bierze pod uwagę jednej ważnej rzeczy. Dlaczego ktoś ma kupić wybrakowaną konsolę Playstation 3 i zapłacić za nią tyle samo co za kompletne nowiutkie Nintendo Wii?

W takiej sytuacji taktyka Sony wydaje się być dziwna i nielogiczna. Być może jednak coś się kryje za tym całym zamieszaniem... Cóż, poczekamy, zobaczymy.