Konsola Asus Game Box z Androidem "częściowo" zaprezentowana

W Sieci pojawiło się zdjęcie kontrolera, który będzie najprawdopodobniej współpracował z "androidową" konsolą Asus Game Box.

Kilka tygodni temu pojawiły się niepotwierdzone doniesienia na temat planów Asusa dotyczących pracującej pod kontrolą Androida konsoli do gier podłączanej do telewizora. Urządzenie to miałoby się nazywać Asus Game Box i oferować, zgodnie z danymi, które pojawiły się w benchmarku AnTuTu, procesor Tegra 4 GPU, 2 GB pamięci RAM, 8 GB wewnętrznej pamięci oraz system Android 4.3 Jelly Bean.

Właśnie pojawiły się kolejne informacje na temat tego urządzenia. Na stronie bluetooth.org zamieszczone zostało bowiem zdjęcie kontrolera Asusa, który najprawdopodobniej będzie służył do jego obsługi:

Kontroler Asusa dla konsoli Game Box

Kontroler Asusa dla konsoli Game Box

Jakie przyciski zaoferuje widać na zdjęciu. Dodatkowo wspierać ma łączności Bluetooth 3.0 (zasięg do 10 metrów) i korzystać z baterii o pojemności 430 mAh, która pozwalać ma na 12 godzin grania.

Google też szykuje konsolę

Przy tej okazji warto przypomnieć, że Asus to nie jedyna firma, która szykuje "androidową" konsolę. Ostatnio pojawiły się bowiem również doniesienia na temat podobnego gadżetu firmy Google.