Konsola Nintendo pobije rekord sprzedaży Playstation 2?

Ostatnio bardzo ciekawego wywiadu udzielił prezes Nintendo, Satoru Iwata. Stwierdził on, że bardzo prawdopodobne jest, aby konsola Wii pobiła legendarny rekord sprzedaży Playstation 2. Dodał, że aby tego dokonać, należy osiągnąć liczbę 100 milionów sprzedanych egzemplarzy Wii. Czy to możliwe?

Pierwsze konsole Nintendo okazały się ogromnym sukcesem. Któż nie pamięta świetnego NES'a czy jego ulepszonej wersji SNES? Pierwsza maszyna osiągnęła wyniki sprzedaży na poziomie 60 milionów sztuk, druga trochę niższe. Obie jednak przyczyniły się do zmiany sposobu patrzenia na rynek konsol w ogóle. Wyznaczyły nowe standardy.

Następnymi konsolami wydanymi przez Nintendo były Nintendo 64 oraz GameCube. Choć odniosły wielki sukces, to poziom ich sprzedaży nawet nie zbliżył się do ustanowionego przez konsolę NES.

Satoru Iwata twierdzi jednak, że tym razem nie tylko uda się pobić wewnętrzny rekord Nintendo (60 milionów sprzedanych egzemplarzy), ale również zdetronizować Sony. Zdaje on sobie sprawę z tego, że poziom 100 milionów był do tej pory nieosiągalny dla innych firm. Jest jednak dobrej myśli. Stwierdził m.in. że "jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Nintendo powinno prześcignąć swojego rywala."

Dla ścisłości warto dodać, że Nintendo sprzedało do tej pory jedynie 9 milionów sztuk swojej konsoli. Szacuje się, że do końca marca 2008 roku liczba ta będzie równać się 19 milionom. Przed japońskim gigantem stoi więc ciężkie zadanie...