Konsola PlayStation 3 pożyje jeszcze "kilka ładnych lat"

Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios, udzielił bardzo interesującego wywiadu, z którego dowiadujemy się m.in. jaki los czeka konsolę PlayStation 3.

Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios, to postać, która poprzez szybką reakcję na pojawiające się pytania związane z nadchodzącą konsolą PlayStation 4 nawiązała naprawdę dobre relacje z konsumentami. Niedawno udzielił on także bardzo obszernego wywiadu Robowi Fahey'owi, dziennikarzowi Eurogamer Network, dzięki któremu mogliśmy m.in. dowiedzieć się, co czeka w najbliższych latach konsolę PlayStation 3.

Yoshida jasno dał do zrozumienia, że jej przyszłość rysuje się w bardzo jasnych barwach:

- konsola PlayStation 3 będzie równolegle promowana z PlayStation 4 (podobne podejście Sony zaprezentowało w przypadku konsol PlayStation 3 i PlayStation 2)

- dostanie nowe tytuły

Dlaczego? Dlatego, że kosztująca nawet o połowę mniej od PS4 "trójka" oferuje świetną bibliotekę gier oraz wsparcie wydawców i jest bardzo chętnie kupowana (wiele wskazuje na to, że tak też będzie w przyszłości) w krajach rozwijających się (np. Ameryki Łacińskiej). Yoshida przewiduje, że zostało przed nią jeszcze "ładnych kilka lat sprzedaży".

Co z Xbox 360?

Dla porównania warto przypomnieć, że także Microsoft zamierza dbać o swoją starą konsolę Xbox 360. Zapowiedział bowiem oficjalnie dla niej:

- wsparcie przez kolejne trzy lata

- ponad 100 nowych gier

PS3 i Xbox 360 wciąż atrakcyjne

Jak widać, nadchodzące nowe rozdanie na rynku konsol wcale nie oznacza rychłego końca konsol PlayStation 3 i Xbox 360. Ich zakup, biorąc pod uwagę deklaracje Sony i Microsoftu, wydaje się więc całkiem sensownym posunięcem. Tym bardziej, jeżeli nie stać nas na PlayStation 4 i Xbox One.