Konsola PlayStation 4 sprzedana w liczbie ponad 2 milionów egzemplarzy

Konsola PlayStation 4 sprzedała się już w liczbie 2,1 miliona egzemplarzy. Od jej premiery rynkowej minęło zaledwie kilkanaście dni...

Konsola Sony PlayStation 4 pojawiła się 15 listopada w Ameryce Północnej. 29 listopada trafiła do Europy, Australii i do Ameryki Łacińskiej. Na początku przyszłego roku będzie ją można natomiast kupić w...Japonii (dlaczego? czytaj tutaj).

Mamy kolejne dane na temat sprzedaży

Tuż po debiucie rynkowym dowiedzieliśmy się, że w ciągu pierwszych 24 godzin konsola PlayStation 4 sprzedała się w liczbie ponad miliona egzemplarzy. To świetny wynik, szczególnie jeżeli porównamy go do wyniku osiągniętego w 2006 roku przez konsolę PlayStation 3, w przypadku której firma Sony na sprzedaż 200 tysięcy egzemplarzy potrzebowała aż dwóch tygodni.

Zobacz również:

  • Darmowe gry na PC, PlayStation oraz Xbox. Sprawdź najnowsze okazje [7.12.2021]
  • Najlepsze promocje na PlayStation - gry, konsole, akcesoria

Dzisiaj dyrektor generalny Sony Computer Entertainment, Andrew House, podał kolejne dane na ten temat. Wynika z nich, że od momentu premiery do 1 grudnia gracze kupili 2,1 miliona konsol PlayStation 4. Możemy być jednak pewni, że dzięki przedświątecznej gorączce zakupów wynik ten do końca roku zostanie mocno poprawiony (Sony planuje sprzedać 3 mln sztuk PS4).