Konsola PlayStation 4 sprzedana za 20 tysięcy dolarów

3 grudnia 2014 roku Sony obchodziło okrągłą, dwudziestą rocznicę debiutu PlayStation. Z tej okazji firma wypuściła jubileuszową edycję PS4, która sprzedała się na pniu, a konsole osiągały zawrotne sumy.

O rocznicy i pierwszej edycji PlayStation szerzej pisaliśmy tutaj. Seria jubileuszowa to oczywiście współczesna konsola PlayStation 4, jednak wykonana w szarawej kolorystyce pierwszego urządzenia. Sony wyprodukowało dokładnie 12 300 egzemplarzy, w cenie 499 dolarów (ponad 1500 złotych) za sztukę. Nie można było jej nabyć w sklepach czy salonach komputerowych, a jedynie na eBayu, gdzie w sobotę, 6 grudnia 2014, rozpoczęła się sprzedaż. I poszła piorunem, a ludzie walczyli ostro o to, aby wejść w posiadanie konsoli.

Rekordowa aukcja zakończyła się ofertą wynoszącą nieco ponad 20 tysięcy dolarów (ponad 60 tysięcy złotych!) za konsolę - tyle właśnie gotów był zapłacić za nią jeden z nabywców, ale trafiło się także sporo innych osób, które wygrały swoje egzemplarze i każdy wpłaci Sony kilkanaście tysięcy za swój egzemplarz PlayStation 4. Jak widać Sony dorobiło się prawdziwych fanatyków swojego sprzętu, którzy nie wahają się inwestować sporych pieniędzy w ich produkt, choć poza kolorystyką nie różni się on w żaden sposób parametrami technicznymi od normalnego PS4.