Konsola Sony PlayStation 4 będzie miała swojego Kinnecta?

Pojawiły się plotki, że PlayStation 4 - następna konsola Sony - otrzyma kontroler działający na tek samej zasadzie jak popularny Kinnect Microsoftu.


Konsola Sony PlayStation 4 będzie miała swojego Kinnecta?

PlayStation 4

Sony zapowiadało niedawno, że PlayStation 4 pojawi się dopiero w 2016 roku. Ale wygląda na to, że nową konsolę Sony możemy dostać znacznie wcześniej.

PlayStation 4 już w 2012 roku z nowym kontrolerem

Serwis DigiTimes donosi, że producenci z Tajwanu pracują już nad nową konsolą PlayStation 4, tak by mogła się ona pojawić na rynku w 2012 roku. Co ważniejsze, doniesienia mówią o tym, że PS4 będzie zawierać kontroler działający na zasadzie Kinnecta Microsoftu. To ciało gracza będzie więc kontrolerem. Produkcja nowych konsol ma ruszyć pod koniec tego roku.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [2.12.2021]
  • PS Plus grudzień 2021 - Sony prezentuje oficjalną listę gier na PS4 i PS5

Czy Sony zrezygnuje z PlayStation Move?

Jeżeli te doniesienia okażą się prawdziwe, oznacza to, że Sony zamierza odejść od kontrolera Move, który korzystał z podobnej technologii jak Wiilot Nintendo.

PS3 do lamusa, PS4 już za rogiem?

Konsola Sony obecnej generacji - PlayStation 3 - obecna jest na rynku dopiero od 5 lat (premiera w listopadzie 2006 roku), a Sony zapowiadało, że jej cykl życia to 10 lat. Ale ostatnio PS3 nie wzbudzało pozytywnych emocji, od kiedy rozpoczęły się masowe ataki hakerów na Sony. Ale wygląda na to, że tak się nie stanie. Ale Nintendo zapowiedzią swojego Wii U być może przyspieszyło decyzję Sony o wcześniejszym wprowadzeniu na rynek konsoli nowej generacji. A więc konsolowy wyścig czas zacząć. Ciekawe, co na to Microsoft?

I to wszystko w momencie, gdy Sony jest znów na minusie - ma ponad 3 miliardy USD straty.