Konsola Sony PlayStation 4 sprzedała się w liczbie ponad 5 milionów sztuk

Sony ogłosiło duży sukces. Konsola nowej generacji PlayStation 4 znalazła się w rękach ponad pięciu milionów graczy. Co istotne, wynik ten udało się osiągnąć jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży nowego modelu w Japonii.

Sony pochwaliło się wynikami sprzedaży PlayStation 4 w kilka miesięcy od jej premiery w USA i Europie. Wedle danych zebranych przez producenta do 8-go lutego do klientów końcowych trafiło 5,3 miliona sztuk konsol. Dla porównania Microsoft chwalił się, że do 23 stycznia udało mu się sprzedać 3,9 miliona nowych Xboksów One, a Nintendo potrzebowało roku, aby pochwalić się dostarczeniem do graczy 5,86 miliona egzemplarzy Wii U.

Co więcej, Sony chwali się tez, że w samych Stanach Zjednoczonych sprzedało “niemal dwa razy tyle” PlayStation 4, co jego konkurent nowych konsol Xbox. Patrząc na dane dla całego świata, PlayStation 4 osiąga więc rekordowe wyniki sprzedaży, chociaż konsola nie zadebiutowała jeszcze na macierzystym rynku Sony, czyli w Kraju Kwitnącej Wiśni. Japońska firma zdecydowała się najpierw zaatakować rynki amerykański i europejski, a dopiero później udostępnić konsolę w swoim kraju.

W Japonii premiera PlayStation 4 będzie miała miejsce dopiero w najbliższą sobotę, czyli Sony ma blisko czteromiesięczny poślizg. Tak czy inaczej, plan się udało zrealizować. Firma jeszcze we wrześniu zeszłego roku zapowiadała, że chce sprzedać 5 milionów egzemplarzy konsol PlayStation 4 przed końcem roku fiskalnego, który przypada w marcu. Jak widać udało się tego dokonać już teraz zostało jeszcze sporo czasu w zapasie.

źródło: prnewswire.com