Konsola Xbox One trafi na nowy, duży rynek. Ma to pomóc w walce z Sony

Nowa konsola Microsoftu radzi sobie pod względem sprzedanych egzemplarzy wyraźnie gorzej, niźli najnowsze PlayStation 4. W walce Xboksa One z urządzeniem Sony ma pomóc wejście przez firmę z Redmond na nowy, ogromny rynek.

Microsoft na rynku konsol konkuruje dziś już praktycznie tylko z Sony. Do nowej generacji konsol, na które ukazywać się będą przez najbliższe lata wszystkie tytuły AAA, zalicza się Xboksa One projektowane w Redmond i japońskie PlayStation 4. Rywalizacja między tymi urządzeniami nie jest jednak równa, a droższa konsola Microsoftu radzi sobie słabiej pod względem sprzedaży od produktu Sony.

Konsola Xbox One trafi na nowy, duży rynek. Ma to pomóc w walce z Sony

Na ten stan rzeczy składa się wiele czynników, w tym cena oraz brak dostępności konsoli Microsoftu na niektórych rynkach. W przeciwieństwie do urządzenia Sony, Xboksa One nie da się np. kupić w sklepach w takich krajach jak Polska. Microsoft ma jednak pewien pomysł, jak rozkręcić sprzedaż swojej konsoli.

Zobacz również:

  • Oszuści zarobili już krocie na sprzedaży PS5 i Xbox Series X [Aktualizacja 30.11.2021]

Xboksowi One ma pomóc udostępnienie go na nowym rynku, jakim jest Chińska Republika Ludowa. Konsola trafi tam do sprzedaży już we wrześniu tego roku. Będzie to możliwe dzięki temu, że w Chinach zniesiono w styczniu zakaz produkcji i sprzedaży zagranicznych platform służących do grania.

Microsoft wiąże z chińskim rynkiem duże nadzieje. Nic w tym dziwnego biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców tego kraju oraz nieobecność na tym rynku japońskiego konkurenta. W celu popularyzacji swojego produktu firma z Redmond ma zamiast nie tylko lokalizować gry wydane na rynek zachodni, ale też przygotowywać gry na Xbox One projektowane od początku z myślą o graczach z Chin. Pytanie tylko, jak bardzo uciążliwa będzie dla twórców gier chińska cenzura.